Wybierz swój język

   Strona ks. Bolesława Szewca

Wiara i Eucharystia

 

Zamówienie                POWRÓT

tytuł: Eucharystia. Historia, życie duchowe i praktyka adoracji
Katechezy w latach 2012-2017 dla adorujących Najświętszy Sakrament w kościele św. Józefa na Kole

redakcja: Ks. Zbigniew Godlewski, Ks. Bolesław Szewc

miejsce wydania: Warszawa

rok wydania: 2017

format: A5 (148x210mm)

stron: 226

oprawa miękka

Opis: Książka składa się z pięciu części. Pierwsza część jest owocem pracy naukowej ks. dr. Zbigniewa Godlewskiego, który podzielił się swoją wiedzą na temat Eucharystii pierwszych wieków chrześcijaństwa, okresu kiedy kształtowała się doktryna Kościoła.

Części 2-4 są poświęcone życiu duchowemu, niezbędnemu, by nasz udział w Eucharystii był owocny. Są mojego autorstwa i ukazują kilka cykli tematycznych spotkań formacyjnych przygotowywanych i prowadzonych przez adorujących. Z reguły punktem wyjścia do przygotowania spotkania była jakaś myśl wybrana z bieżącego dokumentu papieskiego. W tych latach były to następujące dokumenty: Encyklika Lumen fidei, Bulla Misericordiae vultus i List Apostolski Misericordia et misera. Tematyka katechez koncentruje się wokół wiary i miłosierdzia w życiu chrześcijańskim. Trzy z nich poświęcone są roli Maryi w życiu duchowym.

Teksty ostatniej części poświęcone są praktyce adoracji. Dwa z nich, autorstwa ks. prał. Stanisława Szczepańca są formacyjne, a jeden jest przykładem ciekawego tekstu wykorzystywanego przez nas na wspólnych adoracjach.