Wybierz swój język

   Strona ks. Bolesława Szewca

Wiara i Eucharystia

Adoracja 24/7

Idea modlitwy nieustannej istnieje w Kościele od początku. „Nieustannie się módlcie” (1 Tes 5,17.)  – wzywa nas św. Paweł Apostoł. Średniowiecze przyniosło nam adorację Eucharystyczną poza Mszą św. zainspirowaną prawdopodobnie adoracją relikwii świętych. Można te dwa elementy połączyć i będziemy mieli nieustanną adorację, dzień i noc przez cały tydzień, czyli 168 godzin tygodniowo. 

Wierzący w obecność Chrystusa pod postacią chleba trwają przed Nim w dzień i w nocy, bezustannie, oczywiście zmieniając się co godzinę lub co parę godzin. Potrzeba do tego co najmniej 168 osób (tyle jest godzin w tygodniu) gotowych się podjąć stałych dyżurów. Kościół jest otwarty całą dobę. Każdy może przyjść i spotkać się przez wiarę z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Przychodzą starzy i młodzi, dzieci i młodzież. Przyjeżdżają tu z całej miejscowości i spoza niej. Zdarza się, że podejmują stałe dyżury ludzie z odległych nawet miast. Przychodzą dzieci i młodzież przed klasówkami, studenci przed egzaminami. Czasem w niedzielę nad ranem przychodzi trochę młodzieży po imprezach. Codziennie przewijają się setki ludzi spragnionych spotkania z Chrystusem. Wielu z nich doznaje szczególnych łask lub je wyprasza.

(Na podstawie: Ks. Bolesław Szewc, Zmierzyć się z adoracją 168 godzin na tydzień. Krajowe Fora wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach, w: red. Edgar Sukiennik, Jezu Miłosierny Tobie ufać chcę. Księga Pamiątkowa dedykowana ks. kan. dr. Zbigniewowi Godlewskiemu proboszczowi Parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Mari Panny Dziekanowi Dekanatu Wolskiego w 35. rocznicę kapłaństwa i 60. rocznicę urodzin, Tom I, Warszawa 2020, ss.424-436.)